انواع عکاسی عروس و داماد و راهنمای ژست گرفتن

آیا می دانید با رعایت نکاتی می توانید تا چند برابر بیشتر خوش عکس باشید؟
آیا می دانید در آتلیه عکاسی عروس فرصتی برای آموزش به شما در مورد ژست گرفتن وجود ندارد؟
آیا می دانید مهمترین عامل در خوش عکس شدن شما چیست؟

ژست عکس عروس و داماد در آتلیه عکاسی و خوش عکس افتادن شما به دو عامل مهم بستگی دارد، اولین عامل آمادگی شما و داشتن حس به طرف مقابل تان است و عامل دیگر خوش ذوق بودن عکاس… یکی از عمده دلایلی که می تواند از تولید عکس های زیبا و دلنشین جلوگیری کند ، عدم ابراز احساسات و علاقه به همسرتان است در هنگام عکاسی نباید عبوس یا حواس پرت باشید، باید دائما محو همسرتان شوید و به عشق و علاقه تان نسبت به او فکر کنید، این موضوع یکی از اساسی ترین و مهمترین نکات برای خوش عکس بودن شماست، هر چقدر هم که مشکل و گرفتاری داشته باشید نباید تمرکزتان را بهم بزند و باعث شود تا عکس هایتان بی روح و نچسب به نظر آید، پس هیچ گاه مهمترین عامل را فراموش نکنید! مطلب دیگر ذوق و سلیقه عکاس است که چگونه شما را برای عکاسی روز عروسی آماده می کند که البته اگر از حق نگذریم عکاس هم زمانی که به رابطه شما نگاه می کند اگر در آن عشق و شور علاقه را ببیند نا خود آگاه تصاویر بهتری را خلق می کند ولی اگر بی تفاوتی، سرد بودن یا بی حس بودن را در شما بیابد بدون تردید او هم دچار این احوالات خواهد شد و دیگر میلی برای هنرمندی نخواهد داشت. همواره توجه داشته باشید که کار عکاسی علاوه بر مهارت و دانش نیازمند داشتن ذوق هنری و انگیزه لازم است که همه ی این موارد بستگی به سوژه های عکاسی دارد.

با توجه به نکات مهم گفته شده در بالا، به سراغ نحوه ژست گرفتن و رعایت نکات مهم آن می رویم، در آتلیه عکاسی عروس معمولا یک نفر به عنوان عکاسی (آقا) و یک نفر دیگر به عنوان استایلیست (خانم) حضور دارند، کار استایلیست همانطور که از نامش پیداست مسئولیت ژست دادن و فیکس کردن سوژه ها را جهت شات زدن عکاس در آتلیه بر عهده دارد. استایلیست می تواند تا حدود زیادی به شما برای بهترین ژست عکس عروس و داماد یاری رساند اما جزئیات آن بر عهده شما خواهد بود. بسیاری به غلط فکر می کنند که ژست عکس عروس و داماد یا هر عکس دیگری فقط فیکس شدن و تنظیم شدن اندامهای بدن و سر و گردن در عکس است در صورتی که این دیدگاه کاملا اشتباه است و ژست گرفتن برای عکاسی تنها به این موارد محدود نمی شود.

ژست عکس عروس و داماد در آتلیه زمانی دلنشین می شود که در وحله اول نگاه سوژه در جای درستی باشد، ژست ها خشک و بی روح نباشد و از همه مهمتر یک هارمونی در بین لباس ها، دکوراسیون و سبک نورپردازی وجود داشته باشد. اگر چشم هایتان خارج از لنز دوربین را نگاه می کند می بایست در زاویه ای ۴۵ درجه از موقعیت لنر قرار بگیرد به بعبارتی دیگر نباید سفیدی چشم شما بیش از اندازه در عکس دیده شود حالت روحی و روانی تان به راحتی در چشم تان نمایان می شود پس هیچ گاه نمی توانید به بیننده عکس دروغ بگویید چرا که چشم های شما با بیننده صادق است! اگر قرار باشد تصویری بسته از صورت گرفته شود باید بیشتر از همه بر روی موقعیت سر و گردن و طبیعی بودن آن توجه کنید ، سعی نکنید در یک حالتی خاص منجمد و بی حرکت شوید تا عکاس از شما عکس بگیرید این حالت فقط برای عکس های پرسنلی کاربرد خواهد داشت! باید بدنتان را آزاد کنید و بدون استرس باشید بگذارید شانه هایتان حالت طبیعی خود را داشته باشد اگر پر استرس باشید ناخود آگاه شانه ها به سمت بالا جمع می شود که اصلا صحنه ی جالبی را ایجاد نمی کند. در بعضی از ژست ها لازم است که به دوربین عکاسی پشت کنید و به سمت آن بر گردید در اینحالت اگر خیلی به بدن خود فشار بیاورید  عکستان مصنوعی و ناجالب می شود چرا که بدنتان را خیلی پیچ و تاب داده اید و فشار روی بدن به خوبی در عکس ها دیده می شود، قانون کلی: سعی کنید ریلکس باشید و با استفاده از روش های کاهش استرس و اضطراب روز عروسی، بدون استرس ژست بگیرید تا بدین صورت عکس های زیبا و خیره کننده از خود را به ثبت برسانید.

اگر قرار باشد تقسیم بندی خاصی را برای انواع مدل های عکس عروس ارائه دهیم ، می توانیم سه دسته برای مدل های عکس عروس داشته باشیم. دسته اول عکس های بسته هستند که معمولا پرتره گرفته می شوند یا برای عکاسی از اشیاء و جواهرات شما کاربرد دارند، در عکس های بسته که معمولا صورت بزرگ گرفته می شود باید بر روی حالات چهره بسیار تمرکز شود، منظور مان این است که در این نوع عکاسی حس خوب و حالت روحی شما بیشتر از همه مدل ها برجسته می شود. دسته دوم عکاسی در فضای باز به شمار می رود و دسته سوم عکاسی در استودیو است.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *