خرید کفش عروس ، راهنمای انتخاب بهتر برای کفش عروسی

راهنمای انتخاب و خرید کفش عروس برای مراسم عروسی

خرید کفش عروس یکی از کارهای مهم عروسی است که می تواند شب عروسی شما را از یک شب لذت بخش و راحت به شبی دردناک و یا بالعکس تغییر دهد. کفش عروس کفش سیندرلا نیست که فقط اندازه پای شما باشد و فقط برای شما ساخته شده باشد، امروزه مدل های مختلفی در بازار عروسی برای انتخاب وجود دارد که می تواند به راحتی شما را گیج کند.

در انتخاب کفش عروس باید فاکتور های زیادی را در نظر بگیرید. اولین و شاید مهم ترین این فاکتورها راحتی کفش شماست. کفش علاوه بر این که حداقل نصف روز در پای شما خواهد بود احتمالا چند ساعت با آن خواهید رقصید و قطعا دوست ندارید بعد و یا در حین مراسم با درد پا مواجه شوید، به خاطر داشته باشید که کفش معمولا زیر لباس شما پنهان خواهد شد و جز در عکس ها معمولا کسی به آن توجهی نخواهد کرد. پس به جای انتخاب کفش های پاشنه بلند بسیار زیبا بهتر است از کفش های عروس بدون پاشنه و یا کفش عروس پاشنه پهن یا کفش عروس لژدار استفاده نمائید. اگر کفش عروس شما طبی هم باشد انتخاب بهتری را انجام داده اید. فراموش نکنید که با تهیه دو جفت کفش یکی برای مراسم و دیگری برای آتلیه می توانید راحتی و خاطره را همزمان داشته باشید.

 

دومین فاکتور مهم در انتخاب کفش عروس قد شما و داماد است، شما نباید کفش خود را طوری انتخاب کنید که بلند تر از داماد به نظر برسید، کفش پاشنه بلند عروس می تواند کمکی مناسب برای رسیدن قد شما به قد داماد باشد. ارتفاع پاشنه کفش نباید در حدی باشد که با گیر کردن به دنباله لباس شما موجب زمین خوردنتان شود، فراموش نکنید که یک کفش پاشنه بلند اگر درست انتخاب شود می تواند زیبایی پاهای شما را دوچندان می کند. سومین فاکتور در خرید کفش عروس رنگ و جنس کفش است، رنگ کفش شما باید با کیف و لباس شما ست باشد و هرگز از کفش هایی که رنگ متفاوتی با لباس شما دارند استفاده نکنید. به طور مثال لباس عروس سفید شما باید با کفش عروس پاشنه بلند سفید پوشیده شود. پس ابتدا لباس خود را بخرید و بعد کفش را با آن ست کنید. هرچند امروزه استفاده از کفش های آبی (!) هم مد شده است ولی به خاطر داشته باشید که هر چیزی که مد شده لزوما خوب نیست و چند سال بعد از مد می افتاد و آن وقت ممکن است دیگر دوست نداشته باشید عکس کفش هایتان در عروسی را به دیگران نشان دهید یا حتی خودتان آن را ببینید. جنس کفش در کفش های طبی بهتر است چرم مصنوعی و یا طبیعی باشد. جنس کفش باید آنقدر خوب باشد که پاشنه آن به راحتی نشکند. کفش های توری و یا کار شده با جواهر مصنوعی و گل دار مانند کفش کلاسیک در حال حاضر جزو کفش های مد روز عروسی هستند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *